Co zrobić, żeby nasza codzienna pielęgnacja była bardziej eko?
Uroda
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, żeby nasza codzienna pielęgnacja była bardziej eko?

Ekologia jest coraz bardziej obecna w naszym życiu. Uczymy się ekologicznie podróżować, gotować, robić zakupy, wyrzucać śmieci… Możemy także w sposób ekologiczny dbać o nasze ciało. Jak? Przedstawiamy sprawdzone sposoby w poniższym artykule!

1. Używaj wielorazowych płatków kosmetycznych

Używanie jednorazowych płatków kosmetycznych jest wygodne i praktyczne. Pomyślmy jednak o tonach odpadów, które w ten sposób produkujemy. Wizja ogromnych hałd śmieci powinna przekonać nas do zastąpienia jednorazowych płatków kosmetycznych ich wielorazowymi odpowiednikami. Ich używanie jest równie komfortowe. Należy je jedynie regularnie prać, by móc się nimi cieszyć na nowo przy ponownym użyciu.

2. Wykonuj demakijaż olejem

Do zmywania makijażu używaj olejów. Po pierwsze, nie zawierają zbędnych składników, a po drugie, aby wykonać nimi demakijaż nie potrzeba płatków kosmetycznych. Zmywanie makijażu naturalnymi produktami może być okazją do wykonania relaksującego masażu twarzy. My polecamy użycie oleju sezamowego – już kilka kropel wystarczy, by skutecznie pozbyć się makijażu.

3. Stosuj naturalny dezodorant

Do tej pory myślałaś, że naturalne dezodoranty są zbyt delikatne, by zapewnić naszemu ciału skuteczną ochronę? Nic bardziej mylnego! Na rynku znajdziesz wiele produktów, które w sposób ekologiczny zapobiegają poceniu się. Warto wiedzieć, że popularne antyperspiranty w sprayu przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń powietrza, smogu oraz rozwoju problemu gazów cieplarnianych. Ich ekologiczne odpowiedniki mają zazwyczaj formę sztyftu, a ich skład jest bardziej przyjazny nie tylko dla środowiska, lecz także naszego ciała.

4. Myj zęby bambusową szczoteczką do zębów

W ekologicznej pielęgnacji niezwykle istotne jest zmniejszenie ilości produkowanych śmieci. Jednak szczoteczka do zębów jest taką rzeczą, którą należy wymieniać minimum co 3 miesiące. Alternatywą dla klasycznej, plastikowej szczoteczki może być jej bambusowy odpowiednik. To naturalny materiał, który ulega rozkładowi, przez co jest znacznie ekologiczniejszym rozwiązaniem.

5. Zrezygnuj z używania patyczków do uszu

O tym, że patyczki do uszu mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, informują laryngolodzy już od wielu lat. Mimo to, wielu z nas ma je w swojej łazience. Dodatkowo, tak samo jak płatki kosmetyczne, generują one ogromne ilości śmieci. A może by tak zrezygnować z nich i czyścić uszy palcami podczas mycia głowy? Nie dość, że ekologicznie, to jeszcze oszczędnie!

6. Zamień lokówkę na warkocze

To rozwiązanie jest tak banalnie proste, że większości z nas być może nigdy nie przyszłoby do głowy. Okazuje się, że do pięknych loków wcale nie jest potrzebna lokówka. Wystarczy, że wieczorem zapleciemy na naszych włosach warkocze i położymy się w nich spać. To sprawi, że rano będziemy cieszyć się piękną fryzurą, bez użycia prądu. Dodatkowo, warkocze nie zniszczą naszych włosów.

7. Zamień kąpiele w wannie na szybki prysznic

Długie kąpiele w wannie potrafią być relaksujące, jednak nie są dobre dla naszego środowiska. Staraj się korzystać z nich jak najrzadziej. Zamiast z nich postaw na szybki prysznic, podczas którego zużyjesz zdecydowanie mniej wody. Zwróć także uwagę na swoje codzienne nawyki – zakręcaj kran podczas mycia zębów oraz wstawiaj pralkę dopiero wtedy, gdy uzbierasz wystarczającą ilość ubrań. Takie działania pomogą oszczędzać wodę, a przy okazji zmniejszą Twoje rachunki.

Zdj. główne: EcoPanda/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się do ćwiczenia sensoryki?
Co przyda się do ćwiczenia sensoryki?
W tym wpisie pokażemy, jakie akcesoria i metody najlepiej wspomagają rozwój  sensoryczny.
Czy minimalistyczny styl może być ekstrawagancki?
Czy minimalistyczny styl może być ekstrawagancki?
Zastanów się, czy minimalizm i ekstrawagancja mogą iść w parze. Nasz artykuł rzuca nowe światło na niekonwencjonalne podejście do stylu minimalistycznego.
Jak przechowywać i przygotowywać mleko w proszku dla dzieci?
Jak przechowywać i przygotowywać mleko w proszku dla dzieci?
Mleko w proszku dla dzieci to wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy poszukują alternatywy dla karmienia piersią lub mleka modyfikowanego. Aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczne i wartościowe posiłki, ważne jest, aby stosować się do zasad przechowywania i przygotowywania tego produktu. W tym artykule przedstawimy uniwersalne porady dotyczące przechowywania i przygotowywania mleka w proszku dla dzieci.
Ostatnie wpisy